Jakie video wybrać do promocji firmy?

produkcja filmowa kraków, operator filmowy kraków, dom produkcyjny kraków, filmy reklamowe kraków, krótki film reklamowy, agencja filmowa kraków, nagrywanie filmików kraków, kraków studio wideo, relacja z eventów, wideorelacja, video firm kraków, produkcja filmów do internetu

Jakie video wybrać do promocji firmy? Jeżeli zapoznałeś się z poprzednimi tematami to wiesz, że warto wykorzystać video do promocji firmy. Ale czy wiesz, którą formę wybrać, jaki film najlepiej zadziała w kontekście pozyskiwania klientów?

Aby odnaleźć odpowiedź na to pytanie należy zadać sobie kilka pytań, które nakierują Cię  na odpowiednie rozwiązanie.

Co chcesz osiągnąć przez video?

Może się wydawać, że zazwyczaj odpowiedź jest prosta – zarabiać więcej. Jednak, aby to się stało musisz obrać właściwą ścierkę pozyskiwania klientów.

Film Korporacyjny, film promocyjny firmy.

Jeżeli Twoja firma, bądź firma, w której zajmujesz się  marketingiem jest już na rynku pewien czas, działa sprawnie, lecz chcesz, aby postrzeganie jej nabrało wyrazistego kształtu oraz chcesz w łatwy sposób przekonać do współpracy nowych kontrahentów to dobrym rozwiązaniem będzie film korporacyjny, bądź film promocyjny firmy. W takiej formie buduje się  obraz przedsiębiorstwa, przedstawia sukcesy, przedstawia ideę, opowiada historię, ale też prezentuje załogę i atmosferę w firmie.Dla klientów istotne jest, że za biznesem stoi człowiek, którego chcieliby poznać i widzą jego zaangażowanie. Taki film świetnie się sprawdzi na stronie firmowej, gdzie łatwiej i efektowniej opisze firmę niż długi tekst. Dobrze zadziała również na profilach portali społecznościowych, oraz wzbogaci stoiska targowe wyświetlając go na ekspozyturach.

https://vimeo.com/376130406
https://vimeo.com/335259055

Spot Reklamowy

Jeżeli istotne jest dla Ciebie sprzedaż konkretnego produktu, to dobrym narzędziem będzie spot reklamowy ukazujący w przyciągający sposób uwagę to co oferujesz. Spot reklamowy najczęściej używany jest w telewizji, jednak również można go wykorzystać w internecie tworząc kampanie wyświetlane na Youtube podczas emisji filmów powiązanych tematycznie. Na mediach społecznościowych, również sprawdzi się jako kampania reklamowa. Nutella, Castrol.

https://vimeo.com/378505081

Film produktowy, tutorial.

Trochę inaczej jest kiedy chcesz zaprezentować funkcjonalność produktu, dla klientów którzy już są zainteresowani podobnymi rozwiązaniami, wtedy istotny będzie film produktowy, ale również video tutorial przedstawi twoją ofertę.

https://vimeo.com/250435698

Video prezentacja firmy.

Jeżeli jesteś nową niewielką firmą na rynku, warto przedstawić się światu i wykorzystać potencjał video prezentacji firmy inaczej zwaną filmem promocyjnym firmy. Możesz tutaj zarówno pokazać zakres swojej działalności, jak i przemycić promocję swojego produktu. Często grono znajomych i lokalna społeczność, nie wie o Twoim przedsięwzięciu, warto pokazać swoją działalność, oczywiście dotrzeć tym też do szerszej grupy odbiorców.

https://vimeo.com/241666902
https://vimeo.com/260212749

Relacja video z wydarzeń.

Same wydarzenia, często mają funkcję promocyjną, ale dlaczego mamy ograniczać promocję tylko do uczestników wydarzenia? Naturalnie zdecydowanie warto uwiecznić jego przebieg i zaprezentować szerszej publiczności, która dzięki temu również zapozna się z tematem, ale też poczuje się zachęcona do udziału w przyszłych wydarzeniach. Jakość wydarzenia, ale też jakość filmu nada wartości wizerunkowi firmy.Widząc znanych gości, wyjątkowe atrakcje budujemy również wizerunek marki.

https://vimeo.com/279204119

 

 

Video Zapowiedzi, filmy promocyjne nadchodzących wydarzeń.

Świetnie się sprawdzają zapowiedzi video wydarzeń wystaw muzealnych, targów i innych wydarzeń. Dużo więcej można przekazać w filmie niż na samym plakacie. Zdecydowanie łatwiej zachęcić osoby do odwiedzenia muzeum pokazując część ekspozycji.

https://vimeo.com/285453558
https://vimeo.com/284381113

Animacja video dla firm

Czasem okazuje się, że łatwiej i skuteczniej działalność firmy można pokazać za pomocą animacji, bądź połączenia animacji z ujęciami video.
W ten sposób pokażemy dynamicznie schematy działania rozwiązań firmy, dane informacyjne oraz wykresy prezentujące określone wyniki.

https://vimeo.com/376504939
https://vimeo.com/335259055

Szkolenie video.

Względnie nową formą zarówno promocji działalności, jak i często metodą na zarabianie są szkolenia online. Mogą być zarówno prowadzone w wersji streamingu na żywo, jak i również w formie wcześniej nagranych szkoleń. Ta forma ma wiele funkcjonalności.Dzięki takim video budujesz autorytet swojej firmy, bądź swój – prezentujesz się jako specjalistę, a co za tym idzie wzbudzasz zaufanie u potencjalnych klientów. Możesz również podzielić swoją wiedzą z zakresu obsługi swoich produktów, albo poprowadzić kanał o tematyce dotyczącej Twoich usług. Istotne jest, aby przygotowane materiały video były wyprodukowane profesjonalne, aby wiarygodność była poparta jakością.

Oczywiście można łączyć formy, ale również zadbać o inne treści przekazywane, a pomocą video.  Jeżeli chcielibyście wykorzystać video do promocji Waszej firmy ale nie macie pewności, którą formę wybrać to zapraszam do kontaktu, pomogę zarówno wybrać odpowiednią formę, opracować pomysł na kampanię a nawet wskazać bądź utworzyć miejsca promocji filmem.